DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Medovina

     

Medovina Z PODHRADÍ je čistý přírodní produkt vzniklý kvašením vybraných medů českého původu. Med v kvasném roztoku není ohříván, což zaručuje zachování zdraví prospěšných látek obsažených v medu. Přidané byliny a koření vytvářejí u každého druhu jedinečnou - charakteristickou  chuť a zároveň zvyšují její léčebné účinky.

Medovina  Z  PODHRADÍ :

 • působí příznivě proti stresu
 • působí příznivě proti nespavosti
 • posiluje imunitní systém
 • podporuje trávení
 • léčí při nemocech z nachlazení
 • celkově harmonizuje tělesné funkce
 • působí příznivě při alergiích
 • svými antioxidačními účinky působí příznivě proti civilizačním chorobám
 • dodává tělu energii, vitamíny, minerální látky, aminokyseliny a živou směs dalších aktivních látek obsažených v medu 

V  roce 2017 byla ukončena výroba  čokoládové, skořicové a lískooříškové medoviny.

V roce 2020 byla ukončena výroba ostatních druhů.

 

 

 

                                                                

 

nové etikety :  mají oproti půvoním hranatým, zaoblený horní okraj a jiné písmo

 •   původní  hořká medovina se změnila  na tzv. staročeskou 

                                               

 •   u bylinné se zmenila celá etiketa - viz obrázek všech lahví výše
 •   u přírodní medoviny byl dle nařízení EU  z etikety odstraněn název přírodní

                        

imageMedovina bez příchutě

Je čistý přírodní produkt světležluté barvy, vzniklý fermentací medového roztoku bez přísad bylin a koření. Medovina se svou příjemnou chuťí a obsahem  alkoholu okolo 14%, řadí do kategorie takzvaných tichých vín. Tato medovina je oblíbena vychlazená s plátkem citronu.

 
 

 

imageMedovina bylinná

Je čistý přírodní produkt zlatavé barvy, vzniklý fermentací medového roztoku s přísadami 16- ti druhů bylin a koření, které společně vytvářejí harmonickou chuť a vůni. Medovina má příjemnou chuť a svými účinky zejména uvolňuje nervové napětí. Je velmi oblíbená jako lék. Doporučujeme ji podávat vychlazenou s plátkem citronu jako aperitiv před jídlem. Obsah alkoholu je 14 %.

 

 

imageMedovina mandlová

Je čistý přírodní produkt mandlové barvy, chuti a vůně, vzniklý fermentací medového roztoku s přísadami  16-ti druhů bylin a koření, které  společně vytvářejí harmonickou chuť a vůni. Medovina  má příjemnou chuť s výrazným koncem po mandlích. Je velmi oblíbená jak samotná, tak k zákuskům, zmrzlinovým a šlehačkovým pohárům a v zimních měsících jako ohřívaná, kdy  Vás příjemně zahřeje a navodí dobrou náladu. Obsah alkoholu je 14 %.

 
 

imageMedovina karamelová

Je čistý přírodní produkt karamelové barvy, vzniklý fermentací medového roztoku s přísadami 16-ti druhů bylin a koření, které společně vytvářejí harmonickou chuť a vůni. Medovina má příjemnou chuť a vůni po karamelu. Je výborná jak samotná, tak ohřátá a jako přísada k zmzlinovým pohárům. Obsah alkoholu je 14 %.

 

 

image

Medovina višňová

Je čistý přírodní produkt višňové barvy, vzniklý fermentací medového roztoku s přísadami 16-ti druhů bylin a koření, které společně vytvářejí harmonickou chuť a vůni. Medovina má výraznou osvěžující chuť a vůni po višních. Je výborná jak samotná, tak do ovocných pohárů, bowle a míchaných alkoholických nápojů. Její výrazná  ovocná vůně a chuť, Vás  příjemně překvapí. Obsah alkoholu je 14 %.

 
 

imageMedovina hořká - staročeská

Je čistý přírodní produkt tmavě hnědé barvy, vzniklý fermentací medového roztoku s přísadami 24 druhů bylin a koření, které společně vytvářejí jedinečnou harmonickou chuť a vůni. Medovina má osvěžující chuť, kdy se Vám na jazyku postupně rozvíjí písnička chutí jednotlivých bylin s jemným nahořklým nádechem. Tato medovina výrazně podporuje chuť k jídlu a svým složením harmonizuje zažívací  ústrojí. Je velmi oblíbená  vychlazená  jako aperitiv s plátkem citronu.  Obsah alkoholu  je 14 %.

 

 

 

Medovina Z PODHRADÍ ......vždy Vás dobře naladí

aktualizováno: 14.11.2022 14:34:02